Psst! För att njuta av allt vår sida har att erbjuda så rekommenderar vi att du byter webbläsare. Här får du smidig vägledning: https://browsehappy.com/

Kontakta oss

Kontakt

Skicka ett meddelande

Kontaktpersoner

Lena Fortuna

Kundtjänst

lena.fortuna@caretec.se

010-303 73 20

Camilla Holmlund

Säljare: Jönköpings, Kalmar och Kronobergs län, Västra Götaland, Halland, Värmland, Örebro och Östergötland

camilla.holmlund@caretec.se

010-3037323

John Eskilsson

Säljare: Skåne, Blekinge

john.eskilsson@caretec.se

010-3037321

Leif Karlsson

Säljare: Stockholm, Uppsala, Västmanland, Sörmland, Dalarna, Jämtland, Västernorrland, Norrbotten, Västerbotten och Gävleborg

leif.karlsson@caretec.se

010-3037322

Niclas Bengtsson

VD

niclas@bengtssonsmek.se

010-3037301

Anders Axelsson

Kvalitet & miljö

anders.axelsson@caretec.se

010-3037307

Sabina Asplund

Marknad & Upphandlingar

sabina.asplund@caretec.se

010-3037306

Anette Jonsson Andersson

Utlastning

anette@bengtssonsmek.se

010-3037311

Om Caretec

Caretec i Forserum AB är en av de äldsta och mest välrenommerade aktörerna på den nordiska marknaden. Med den goda vården som utgångspunkt och vårdpersonalens bästa för ögonen utvecklar och tillverkar vi lösningar för sjukhus, vårdhem och äldreboenden. Patientsängar, patientvagnar, sängbord och sängryggstöd är bara några exempel. Allt vi gör handlar om att underlätta för brukare, personal och anhöriga, så att det blir mer tid över oss människor emellan.

Läs mer